Vyšetření krve bez jehly už není utopie

3. 12. 2012

Péče o zdraví, pokud možno pravidelná a systematická, by měla být součástí života každého moderního člověka. Prevence, tedy předcházení nemocem, je i z hlediska ekonomického mnohem výhodnější, než následné řešení zdravotních problémů. A těm se jistě každý z nás bude chtít vyhnout.

Zdraví, vyrovnanost, bezproblémové zvládání denních aktivit snoubících v sobě kariéru, věnování se rodině a v ideálním případě také svým koníčkům a relaxaci. Času je málo, aktivit hodně a dbát při tom všem ještě na svoje zdraví se zdá být neřešitelné. Zvlášť s ohledem na to, že zdraví si obvykle nejvíce začneme vážit až ve chvíli, kdy o něj přijdeme.

Preventivní návštěvy u lékaře, na které má každý z nás jednou za čas nárok, by měly být samozřejmostí. Ale znáte to, téměř každá návštěva lékaře znamená někdy i dlouhé hodiny čekání. Pokud ale chcete znát svůj zdravotní stav rychle, nabízejí se vám i další možnosti. Důležité informace o zdraví každého jedince může poskytnout vyšetření krve. Z injekčních stříkaček a odběrů má ale řada lidí strach, a pokud je to možné, snaží se jim vyhnout.

Možná jste nevěděli, že vyšetření krve lze dnes provádět i neinvazivními metodami. To znamená bez injekčních stříkaček a řečeno filmovou terminologií bez kapky prolité krve. Neinvazivním vyšetřením krve je přitom možné udělat např. jaterní testy, vyšetřit činnost srdce, plic nebo střev či udělat krevní obraz.

Díky tomu lze provést vyšetření, díky kterému je možné zjistit a odhalit případné problémy týkající se funkčnosti organismu, hodnot výměny tekutin, stavu centrálního nervového systému, ischemické choroby srdce, funkčních hodnot plic, onemocnění krve a jater, žlučníkových kamenů, cukrovky, štítné žlázy a celkového stavu imunitního systému.

Neinvazivní vyšetření krve nabízí například plzeňské studio ForBio. Stačí zavolat, domluvit si vhodný termín a objednat se na vyšetření.

Zařazeno v rubrice: Články