Jsou tampony bezpečné?

9. 10. 2011

Svoje zkušenosti s tampony na webu Prozeny.cz popasala dnes třiadvacetiletá Šárka. V sedmnácti to byla obyčejná zdravá holka, jakých potkáte 12 do tuctu v každé středoškolské učebně.

Vše odstartovala docela obyčejná nevolnost. Šárka byla unavená, bolely ji ruce i nohy. OD problémů ji pomáhala soustavná chůze. Ale prochodit celou noc místospánku není to pravé ořechové a tak rodiče zaveleli k lékaři.

Doktor ale Šárku považoval nejpíše za simulantku. Další den ji sice nechal doma a na pondělí ji pozval na kontrolu. Již o víkendu ale přišly vysoké horečky. Po víkendu tak přišel na řadu rozbor krve. Výsledky hovořily jasně – okamžitě do nemocnice.

Nikdo ale nevěděl, co za Šárčinými problémy stojí. Aź po dvou dnech se jeden lékař zeptal, zda Šárka nemá menstruaci a nepoužívá tampony. Bingo, chtělo by se říci. Analýza dala jasnou odpověď – zlatý stafylokok ve stadiu septického šoku.

O podobném problému s ještě horším průběhem jsme již psali v článku Tampony mohou i zabíjet, kde nalezente další informace.

Nyní již je Šárka naštěstí v pořádku a na šest let staré zdravotní problémy jí zůstala jen nepříjemná vzpomínka. Tamponům se už ale pro jistotu navždy vyhýbá.

Zařazeno v rubrice: Články